LQG15WZ68NH02D
Murata Electronics
型号:
LQG15WZ68NH02D
封装:
0402
描述:
FIXED IND 68NH 160MA 2 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 22 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Series LQG15
Inductance 68 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.1GHz