LQH2HPN1R5MGRL
Murata Electronics
型号:
LQH2HPN1R5MGRL
封装:
1008 (2520 Metric)
描述:
FIXED IND 1.5UH 1.85A 104.4 MOHM
库存 : 713
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.85 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 104.4mOhm Max
Series LQH2
Inductance 1.5 µH
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 90MHz