LQH2HPZ150MJRL
Murata Electronics
型号:
LQH2HPZ150MJRL
封装:
1008 (2520 Metric)
描述:
FIXED IND 15UH 710MA 660MOHM SMD
库存 : 2372
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 690mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 710 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 660mOhm Max
Series LQH2
Inductance 15 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 20MHz