LQH2MCN1R0M52L
Murata Electronics
型号:
LQH2MCN1R0M52L
封装:
0806 (2016 Metric)
描述:
FIXED IND 1UH 595MA 325 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 595 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806 (2016 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 325mOhm Max
Series LQH2
Inductance 1 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 215MHz