LQH31MN101J03L
Murata Electronics
型号:
LQH31MN101J03L
封装:
1206 (3216 Metric)
描述:
FIXED IND 100UH 45MA 12 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 40 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 45 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package 1206 (3216 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12Ohm
Series LQH31
Inductance 100 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 7MHz