LQH43NN182K03L
Murata Electronics
型号:
LQH43NN182K03L
封装:
1812 (4532 Metric)
描述:
FIXED IND 1.8MH 35MA 45 OHM SMD
库存 : 1023
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 40 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 35 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 45Ohm Max
Series LQH43
Inductance 1.8 mH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.5MHz