LQH5BPN100M38L
Murata Electronics
型号:
LQH5BPN100M38L
描述:
FIXED IND 10UH 2.2A 56 MOHM SMD
库存 : 1791
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 56mOhm
Series LQH5
Inductance 10 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 13MHz