LQP02HV2N7B02L
Murata Electronics
型号:
LQP02HV2N7B02L
描述:
FIXED IND 2.7NH 390MA NONAUTO
库存 : 30000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 16 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.32mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 390 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max
Series LQP02
Inductance 2.7 nH
Type Thin Film
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 11.9GHz