LQP02TN24NH02D
Murata Electronics
型号:
LQP02TN24NH02D
封装:
01005 (0402 Metric)
描述:
FIXED IND 24NH 120MA 5.5 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 6 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.23mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 120 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 01005 (0402 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.5Ohm Max
Series LQP02
Inductance 24 nH
Type Thick Film
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 2GHz