LQP02TN2N2C02D
Murata Electronics
型号:
LQP02TN2N2C02D
描述:
FIXED IND 2.2NH 200MA 750MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.23mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 750mOhm Max
Series LQP02
Inductance 2.2 nH
Type Thick Film
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz