LQP02TN6N2J02D
Murata Electronics
型号:
LQP02TN6N2J02D
封装:
01005 (0402 Metric)
描述:
FIXED IND 6.2NH 140MA 1.8OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.23mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 01005 (0402 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max
Series LQP02
Inductance 6.2 nH
Type Thick Film
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.5GHz