LQP03TG20NJ02D
Murata Electronics
型号:
LQP03TG20NJ02D
封装:
0201 (0603 Metric)
描述:
FIXED IND 20NH 140MA 2.57OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 90 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.57Ohm Max
Series LQP03
Inductance 20 nH
Type Thick Film
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.6GHz