LQP03TN7N5H02D
Murata Electronics
型号:
LQP03TN7N5H02D
封装:
0201 (0603 Metric)
描述:
FIXED IND 7.5NH 300MA 600MOHM SM
库存 : 36972
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Series LQP03
Inductance 7.5 nH
Type Thick Film
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.7GHz