LQP18MN2N7C02D
Murata Electronics
型号:
LQP18MN2N7C02D
封装:
0603 (1608 Metric)
描述:
FIXED IND 2.7NH 250MA 400MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 17 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Series LQP18
Inductance 2.7 nH
Type Thick Film
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz