LQR2W152MSEFBB
Nichicon
型号:
LQR2W152MSEFBB
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.055" (103.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.866" (22.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 6.3 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LQR
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 8.82 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1500 µF