LQS80A48-1V5AJ
Artesyn Embedded Power
型号:
LQS80A48-1V5AJ
描述:
DC DC CONVERTER 1.5V 200W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 1.5V
Size / Dimension 2.30" L x 1.45" W x 0.33" H (58.4mm x 36.8mm x 8.4mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 80A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series LQS (200W)
Power (Watts) 200 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 88.8%