Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.529
$5.529
10
$4.97325
$49.7325
50
$4.31053
$215.5265
100
$3.75782
$375.782
500
$3.094701
$1547.3505
1000
$2.873655
$2873.655
2500
$2.818394
$7045.985
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 420 V |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 910 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LQS |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.3013 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 180 µF |
| Package | Bulk |