LQW15AN4N2C8ZD
Murata Electronics
型号:
LQW15AN4N2C8ZD
描述:
FIXED IND 4.2NH 1.8A 44MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 30 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 44mOhm Max
Series LQW15
Inductance 4.2 nH
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 9.6GHz