LQW18AN27NG0ZD
Murata Electronics
型号:
LQW18AN27NG0ZD
封装:
0603
描述:
FIXED IND 27NH 440MA 210MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 40 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 440 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max
Series LQW18
Inductance 27 nH
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.7GHz