LQW18AN4N3B8ZD
Murata Electronics
型号:
LQW18AN4N3B8ZD
封装:
0603 (1608 Metric)
描述:
FIXED IND 4.3NH 2.1A 36MOHM SMD
库存 : 10182
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 35 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 36mOhm Max
Series LQW18
Inductance 4.3 nH
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 11.6GHz