LQW18CNR16J0HD
Murata Electronics
型号:
LQW18CNR16J0HD
封装:
0603
描述:
INDUCTOR FIXED 160NH 0603
库存 : 3220
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Series LQW18
Inductance 160 nH
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 900MHz