LQW2BAN20NJ00L
Murata Electronics
型号:
LQW2BAN20NJ00L
描述:
FIXED IND 20NH 2.2A 50 MOHM SMD
库存 : 726
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 85 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Series LQW2
Inductance 20 nH
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2015 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.96GHz