LQW2BHN12NK13L
Murata Electronics
型号:
LQW2BHN12NK13L
封装:
0805 (2012 Metric)
描述:
FIXED IND 12NH 1.1A 40 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 40 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.070" (1.78mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.059" W (2.00mm x 1.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Series LQW2
Inductance 12 nH
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3.2GHz