首页 / 彩色LED照明 / LR W5SM-JXJY-1-1-400-R18-Z-AL
minImg
LR W5SM-JXJY-1-1-400-R18-Z-AL
ams-OSRAM USA INC.
型号:
LR W5SM-JXJY-1-1-400-R18-Z-AL
封装:
SMD
描述:
LED GOLDEN DRAGON RED 626NM SMD
用户指南
Viewing Angle 120°
Color Red
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Current - Test 400mA
Current - Max 1A
Lumens/Watt @ Current - Test 60 lm/W
Size / Dimension 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Wavelength 626nm (620nm ~ 632nm)
Supplier Device Package SMD
Luminous Flux @ Current/Temperature 53lm (45lm ~ 61lm)
Series Golden DRAGON®
Temperature - Test 25°C
Package / Case 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V