首页 / 固定电感器 / LSQCA201616T470M
minImg
LSQCA201616T470M
Taiyo Yuden
型号:
LSQCA201616T470M
品牌:
Taiyo Yuden
封装:
0806
描述:
FIXED IND 47UH 110MA 4.3 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 110 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.3Ohm
Series LSQC
Inductance 47 µH
Type Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 11MHz