首页 / 固定电感器 / LSQCA251818T680K
minImg
LSQCA251818T680K
Taiyo Yuden
型号:
LSQCA251818T680K
品牌:
Taiyo Yuden
封装:
1007
描述:
FIXED IND 68UH 140MA 2.8 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1007
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.8Ohm
Series LSQC
Inductance 68 µH
Type Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 9.5MHz