首页 / 通孔式电阻器 / LSR3700Z02200KR500
minImg
LSR3700Z02200KR500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
LSR3700Z02200KR500
封装:
Axial
描述:
RES 220 OHM 1/2W 10% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient 0/ +600ppm/°C
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.354" L (4.00mm x 9.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 220 Ohms
Series LSR37
Power (Watts) 0.5W, 1/2W