首页 / 拨动开关 / LT-1530-610-012
minImg
LT-1530-610-012
Carling Technologies
型号:
LT-1530-610-012
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Bushing Thread 15/32-32
Ingress Protection -
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Standard Round
Current Rating (Amps) 15A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 12.70mm Dia
Circuit SPST-NO
Actuator Length 18.16mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VAC/DC
Series LT
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function Off-Mom
Electrical Life 25,000 Cycles
Voltage Rating - AC 125 V