首页 / 彩色LED照明 / LT H9GP-JZKZ-26-1-350-R33-Z
minImg
LT H9GP-JZKZ-26-1-350-R33-Z
ams-OSRAM USA INC.
型号:
LT H9GP-JZKZ-26-1-350-R33-Z
封装:
SMD
描述:
LED OSLON GREEN 528NM SMD
用户指南
Viewing Angle 90°
Color Green
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Current - Test 350mA
Current - Max 1A
Lumens/Watt @ Current - Test 76 lm/W
Size / Dimension 0.152" L x 0.152" W (3.85mm x 3.85mm)
Thermal Resistance of Package 6.5°C/W
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Wavelength 528nm (513nm ~ 543nm)
Supplier Device Package SMD
Luminous Flux @ Current/Temperature 87lm (61lm ~ 112lm)
Series OSLON® Black
Temperature - Test 25°C
Package / Case 1515 (3838 Metric)
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.3V