首页 / LED 指示 - 分立 / LT M673-P2R1-4-1-10-R18-Z
minImg
LT M673-P2R1-4-1-10-R18-Z
ams-OSRAM USA INC.
型号:
LT M673-P2R1-4-1-10-R18-Z
封装:
SMD
描述:
LED MINI TOPLED SMD
用户指南
Wavelength - Dominant 532nm
Configuration -
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Green
Current - Test 10mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.00mm L x 1.40mm W
Millicandela Rating 98mcd
Height (Max) 1.40mm
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMD
Series Mini TOPLED®
Lens Style Rectangle with Flat Top
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.05V
Lens Color Colorless
Package Tape & Reel (TR)
Wavelength - Peak 527nm
Lens Size 1.50mm x 1.00mm