首页 / LED 指示 - 分立 / LT P4SG-V2AB-46-1-20-R18-Z-XX
minImg
LT P4SG-V2AB-46-1-20-R18-Z-XX
ams-OSRAM USA INC.
型号:
LT P4SG-V2AB-46-1-20-R18-Z-XX
封装:
SMD
描述:
LED POINTLED TF SMD
用户指南
Wavelength - Dominant 528nm
Configuration -
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Green
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.40mm L x 1.90mm W
Millicandela Rating 1350mcd
Height (Max) 0.88mm
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMD
Series PointLED®
Lens Style Round with Flat Top
Package / Case 2-SMD, Flat Lead
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.2V
Lens Color Colorless
Package Tape & Reel (TR)
Wavelength - Peak 523nm
Lens Size 1.60mm Dia