Analog Devices Inc.
型号:
LT1020ISW#PBF
封装:
16-SO
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR POS ADJ 125MA 16SO
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$16.587
$16.587
10
$15.2437
$152.437
25
$14.61176
$365.294
100
$12.874115
$1287.4115
250
$12.242232
$3060.558
500
$11.452402
$5726.201
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 0°C ~ 100°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 95 µA |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 125mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 20 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 35.15V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Series | - |
| Control Features | Current Limit, Enable |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.85V @ 125mA |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT1020 |