首页 / 电压基准 / LT1021DIN8-10#PBF
minImg
LT1021DIN8-10#PBF
Analog Devices Inc.
型号:
LT1021DIN8-10#PBF
封装:
8-PDIP
描述:
IC VREF SERIES 0.5% 8DIP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 3µVp-p
Output Type Fixed
Current - Output 10 mA
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Mounting Type Through Hole
Current - Supply 2mA
Product Status Active
Reference Type Series, Shunt, Buried Zener
Supplier Device Package 8-PDIP
Noise - 10Hz to 10kHz 2.2µVrms
Series -
Current - Cathode 1.7 mA
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 10V
Package Tube
Voltage - Input 11.5V ~ 40V