Analog Devices Inc.
型号:
LT1118CST-5#PBF
封装:
SOT-223-3
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 5V 800MA SOT223-3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.619
$7.619
10
$6.88465
$68.8465
25
$6.56412
$164.103
100
$5.699525
$569.9525
250
$5.443348
$1360.837
500
$4.963066
$2481.533
1000
$4.322671
$4322.671
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 mA |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | 80dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 15V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 800mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-223-3 |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.3V @ 800mA |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT1118 |