首页 / 线性稳压器 / LT1129IS8-3.3#TRPBF
minImg
LT1129IS8-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
型号:
LT1129IS8-3.3#TRPBF
封装:
8-SO
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 700MA 8SOIC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 70 µA
PSRR 64dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 30V
Output Type Fixed
Current - Output 700mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 90 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Series -
Control Features Enable
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.7V @ 700mA