Analog Devices Inc.
型号:
LT1301IS8#PBF
封装:
8-SO
批次:
-
描述:
IC REG BOOST PROG 750MA 8SOIC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$10.3075
$10.3075
10
$9.31
$93.1
25
$8.87718
$221.9295
100
$7.70792
$770.792
250
$7.361512
$1840.378
500
$6.71194
$3355.97
1000
$5.845892
$5845.892
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Type | Programmable |
| Voltage - Input (Max) | 9.5V |
| Current - Output | 750mA (Switch) |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 1.8V |
| Series | - |
| Function | Step-Up |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency - Switching | 155kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V, 12V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT1301 |