Analog Devices Inc.
型号:
LT1372HVCS8#PBF
封装:
8-SO
批次:
-
描述:
IC REG MULT CONFG ADJ 1.5A 8SOIC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$11.761
$11.761
10
$10.621
$106.21
25
$10.12738
$253.1845
100
$8.79358
$879.358
250
$8.398304
$2099.576
500
$7.657304
$3828.652
1000
$6.669256
$6669.256
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| Current - Output | 1.5A (Switch) |
| Output Configuration | Positive or Negative |
| Topology | Buck, Boost, Cuk, Flyback, Forward Converter, SEPIC |
| Voltage - Output (Max) | 42V (Switch) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Series | - |
| Function | Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.245V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT1372 |