首页 / 电压基准 / LT1461CIS8-3.3#TRPBF
minImg
LT1461CIS8-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
型号:
LT1461CIS8-3.3#TRPBF
封装:
8-SO
描述:
IC VREF SERIES 0.08% 8SOIC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 8ppmp-p
Output Type Fixed
Current - Output 100 mA
Tolerance ±0.08%
Temperature Coefficient 12ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 70µA
Product Status Active
Reference Type Series
Supplier Device Package 8-SO
Noise - 10Hz to 10kHz 9.6ppmrms
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 3.8V ~ 20V