首页 / 电压基准 / LT1461DHS8-2.5#PBF
minImg
LT1461DHS8-2.5#PBF
Analog Devices Inc.
型号:
LT1461DHS8-2.5#PBF
封装:
8-SO
描述:
IC VREF SERIES 0.15% 8SOIC
库存 : 442
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 8ppmp-p
Output Type Fixed
Current - Output 100 mA
Tolerance ±0.15%
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 70µA
Product Status Active
Reference Type Series
Supplier Device Package 8-SO
Noise - 10Hz to 10kHz 9.6ppmrms
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Package Tube
Voltage - Input 3V ~ 20V