Analog Devices Inc.
型号:
LT1585ACT-3.3#PBF
封装:
TO-220-3
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 5A TO220-3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$10.7825
$10.7825
10
$9.90755
$99.0755
25
$9.49658
$237.4145
100
$8.367315
$836.7315
250
$7.956668
$1989.167
500
$7.443326
$3721.663
1000
$6.827327
$6827.327
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | 72dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 7V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 5A |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.4V @ 5A |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT1585 |