Analog Devices Inc.
型号:
LT1761MPS5-1.8#TRMPBF
封装:
TSOT-23-5
批次:
-
描述:
IC REG LIN 1.8V 100MA TSOT23-5
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.6025
$6.6025
10
$5.92705
$59.2705
25
$5.60348
$140.087
100
$4.856305
$485.6305
250
$4.607272
$1151.818
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | 65dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 20V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 100mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.45V @ 100mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LT1761 |