首页 / 线性稳压器 / LT1763CDE-1.8#PBF
minImg
LT1763CDE-1.8#PBF
Analog Devices Inc.
型号:
LT1763CDE-1.8#PBF
封装:
12-DFN (4x3)
描述:
IC REG LINEAR 1.8V 500MA 12DFN
库存 : 370
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output Type Fixed
PSRR 65dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 20V
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 12-DFN (4x3)
Series -
Control Features Enable
Package / Case 12-WFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 500mA