首页 / 线性稳压器 / LT1763IDE-3.3#TRPBF
minImg
LT1763IDE-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
型号:
LT1763IDE-3.3#TRPBF
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 12DFN
库存 : 13069
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output Type Fixed
PSRR 65dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 20V
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 500mA