首页 / 线性稳压器 / LT1763MPDE-1.5#PBF
minImg
LT1763MPDE-1.5#PBF
Analog Devices Inc.
型号:
LT1763MPDE-1.5#PBF
描述:
IC REG LINEAR 1.5V 500MA 12DFN
库存 : 53
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Output Type Fixed
PSRR 65dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 20V
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 500mA