LT300603CR
Littelfuse Inc.
型号:
LT300603CR
描述:
FUSE BLOCK CART 300V 60A CHASSIS
用户指南
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 60 A
Contact Finish -
Fuse Type Cartridge
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 0.563" Dia x 0.874" L (14.3mm x 22.2mm)
Series LT
For Use With/Related Products Class T Fuses
Voltage 300V