首页 / 线性稳压器 / LT3009EDC-1.5#TRPBF
minImg
LT3009EDC-1.5#TRPBF
Analog Devices Inc.
型号:
LT3009EDC-1.5#TRPBF
封装:
6-DFN (2x2)
描述:
IC REG LINEAR 1.5V 20MA 6DFN
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 6 µA
PSRR 67dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 20V
Output Type Fixed
Current - Output 20mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 1 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (2x2)
Series -
Control Features Enable
Package / Case 6-WFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 20mA