Analog Devices Inc.
型号:
LT3042HMSE#PBF
封装:
10-MSOP-EP
批次:
-
描述:
IC REG LIN POS ADJ 200MA 10MSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$8.151
$8.151
10
$7.36535
$73.6535
25
$7.0224
$175.56
100
$6.097575
$609.7575
250
$5.823538
$1455.8845
500
$5.309683
$2654.8415
1000
$4.624562
$4624.562
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Output Type | Adjustable |
| PSRR | 117dB ~ 56dB (120Hz ~ 10MHz) |
| Voltage - Input (Max) | 20V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 200mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 15V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-MSOP-EP |
| Series | - |
| Control Features | Current Limit, Enable, Power Good |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Protection Features | Over Temperature, Reverse Polarity |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.35V @ 200mA (Typ) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT3042 |