首页 / 线性稳压器 / LT3055HMSE-3.3#PBF
minImg
LT3055HMSE-3.3#PBF
Analog Devices Inc.
型号:
LT3055HMSE-3.3#PBF
封装:
16-MSOP-EP
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 16MSOP
库存 : 7
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Quiescent (Iq) 130 µA
PSRR 70dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 45V
Output Type Fixed
Current - Output 500mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 25 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 16-MSOP-EP
Series -
Control Features Current Limit, Enable, Power Good, Soft Start
Package / Case 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.59V @ 500mA