首页 / 线性稳压器 / LT3065IMSE-2.5#PBF
minImg
LT3065IMSE-2.5#PBF
Analog Devices Inc.
型号:
LT3065IMSE-2.5#PBF
封装:
12-MSOP-EP
描述:
IC REG LINEAR 2.5V 500MA 12MSOP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 110 µA
PSRR 72dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 45V
Output Type Fixed
Current - Output 500mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 25 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 12-MSOP-EP
Series -
Control Features Current Limit, Enable, Power Good, Soft Start
Package / Case 12-TSSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.51V @ 500mA