Analog Devices Inc.
型号:
LT3086IT7#PBF
封装:
TO-220-7
批次:
-
描述:
IC REG LIN POS ADJ 2.1A TO220-7
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$9.6805
$9.6805
10
$8.7419
$87.419
25
$8.3353
$208.3825
100
$7.23748
$723.748
250
$6.9122
$1728.05
500
$6.3023
$3151.15
1000
$5.4891
$5489.1
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 2.4 mA |
| PSRR | 80dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 2.1A |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 88 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 32V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220-7 |
| Series | - |
| Control Features | Current Limit, Enable, Power Good, Tracking |
| Package / Case | TO-220-7 Formed Leads |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.4V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.54V @ 2.1A |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT3086 |